Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ekvádor - zlepšení situace v zemi, zavedení povinnosti předložení výpisu z rejstříku trestů před vstupem do země pozemní cestou

 

Dne 8. dubna 2024 byl v zemi ukončen výjimečný stav. Nadále platí vyhlášení tzv. „vnitrostátního ozbrojeného konfliktu“, během něhož jsou uplatňována omezení pro turisty. MZV ČR doporučuje dbát během pobytu zvýšené opatrnosti, zejména v souvislosti s konkrétními událostmi, a varuje před cestami do oblasti měst Guayaquil nebo Esmeraldas.

 

MZV ČR upozorňuje české občany cestující do Ekvádoru, že při vstupu do země pozemní cestou požaduje imigrační úřad předložení výpisu z trestního rejstříku ve španělštině (s překladem), opatřený apostilní doložkou. Bez tohoto dokumentu nebude cestovatel do země vpuštěn. Požadavek platí i pro návštěvu souostroví Galapágy, které jsou součástí Ekvádoru.

Bezpečnostní situace v zemi není uspokojivá, ale přímo cestovatele neohrožuje. MZV ČR varuje před cestami do oblasti měst Guayaquil nebo Esmeraldas, která jsou centry drogových mafií a jsou nebezpečná.

V případě nouze se lze v pracovní době obrátit na standardní telefonické kontakty Velvyslanectví ČR v Limě, mimo pracovní dobu pak na jeho nouzovou linku konzulární pohotovosti:  0051-998 736 567.

MZV  ČR doporučuje zaregistrovat se před cestou v databázi  DROZD.

.