česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: DEU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšné promítání filmu „Tonda, Slávka a kouzelné světlo“ v The Black Hole v Islámábádu

Dne 16. května byl v hlavním městě Islámábádu promítán okouzlující český animovaný film „Tonda, Slávka a kouzelné světlo“. Tato událost byla jedním z hlavních bodů programu 3. ročníku filmového festivalu EU v Pákistánu. Promítání se uskutečnilo díky společnému úsilí společnosti Olomopolo Media, Delegace EU v Pákistánu, Velvyslanectví ČR v Islámábádu a Českých center v rámci iniciativy veřejné diplomacie Czech That Film.

Animovaný film „Tonda, Slávka a kouzelné světlo“ zaujal děti v publiku svým jedinečným příběhem a úžasným výtvarným zpracováním. Film, oceňovaný pro nápaditý příběh a uměleckou dokonalost, vypráví dojemný příběh malého chlapce Toníka a jeho kouzelných dobrodružství se Slávkou. Skutečnost, že druhý i nyní třetí ročník filmového festivalu EU představily české animované filmy, svědčí o bohaté tradici české animace, která je ceněná pro svou inovativnost a kreativitu.

Filmový festival EU si klade za cíl podporovat kulturní rozmanitost a posilovat vzájemné porozumění prostřednictvím filmu. Velvyslanectví ČR s potěšením děkuje za podporu místních partnerů Olomopolo Media, Delegace EU v Pákistánu a Českých center prostřednictvím iniciativy Czech That Film. Tato iniciativa nejen přibližuje českou kulturu pákistánskému publiku, ale také podporuje dialog a spolupráci v oblasti filmového umění.

Druhé a finální promítání filmu „Tonda, Slávka a kouzelné světlo“ je naplánováno na 12. června na univerzitě Gudžrátu v provincii Paňdžáb; projekce byla odložena z důvodu velkých veder, která v současné době zasahují celou zemi.

CzechThatFilm

CzechThatFilm

CzechThatFilm

CzechThatFilm