česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k předkládání návrhů projektů ekonomické diplomacie na rok 2021

Ministerstvo zahraničních věcí vyzvalo zastupitelské úřady České republiky k předkládání návrhů projektů na podporu ekonomické diplomacie určených k realizaci v roce 2021.
 

Projekty na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) jsou významným nástrojem podpory českých exportérů. Ekonomičtí diplomaté propojují české firmy a zástupce akademické sféry s potenciálními zahraničními partnery a pomáhají identifikovat nové příležitosti na zahraničních trzích. Projekty jsou primárně realizovány zastupitelskými úřady v mnoha podobách, a to jako semináře, konference, podnikatelské mise, kulaté stoly, incomingové mise, workshopy, katalogové prezentace či účast českých firem na výstavách a veletrzích.

Realizace projektů ekonomické diplomacie je umožněna díky společnému nástroji financování ekonomické diplomacie. Návrhy projektů připravují zastupitelské úřady ve spolupráci se zapojenými rezorty a podnikatelskými asociacemi a mohou být předkládány v termínu od 5. října do 25. října 2020. Při jejich přípravě se doporučuje zaměřit se na perspektivní sektory spolupráce v jednotlivých teritoriích, uvedené jak v Mapě globálních oborových příležitostí, tak i v Mapě strategických příležitostí, která reaguje na aktuální globální situaci způsobenou pandemií koronaviru COVID-19. Předložené návrhy poté posoudí mezirezortní komise a rozhodne, které z nich se budou skutečně realizovat.

České firmy a instituce se zájmem o participaci na některém z projektů se mohou obrátit na Klientské centrum pro export či přímo na příslušný zastupitelský úřad ČR. Seznam schválených projektů bude zveřejněn na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí v sekci ekonomika po zasedání mezirezortní komise na začátku prosince 2020.

přílohy

Mapa globálních oborových příležitostí 2019/2020 10 MB PDF (Acrobat dokument) 1.8.2019