deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Tiskové oddělení PSP ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní cesta Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR do Drážďan

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Markéta Pekarová Adamová navštívila dne 27. listopadu 2023 Drážďany v doprovodu místopředsedkyně Poslanecké sněmovny paní Olgy Richterová, prezidenta Českého národního polovodičového klastru Stanislava Černého a dalších členů sněmovní delegace. V průběhu své pracovní cesty se zde předsedkyně Poslanecké sněmovny setkala s vysokými zástupci Saské zemské kanceláře a jednala též s předsedou Saského zemského sněmu Matthiasem Rößlerem.
 

Paní předsedkyně Pekarová Adamová během jednání uvedla: „Česko-saské vazby mají hluboké kořeny v oblastech společenských i ekonomických. Sasko je naším přirozeným partnerem, což se dnes ukazuje mimo jiné v oblasti polovodičů. Výstavba nového závodu pro výrobu pokročilých čipů je pro naše firmy i výzkumníky příležitostí. Továrna totiž bude potřebovat řadu specialistů zapojených do celého dodavatelského řetězce. Naše vysoce kvalifikované firmy napojené na tyto řetězce z toho budou profitovat.“

 Česká sněmovní delegace v Drážďanech rovněž absolvovala komentovanou exkurzi po místní továrně společnosti Bosch na výrobu čipových polovodičů. „Naším dlouhodobým cílem musí být snížení závislosti v klíčových odvětvích na nespolehlivých dodavatelích z nedemokratických zemí. Užší spolupráce se sousedním saským „Silicon Valley“ dává v kontextu regionálního byznysového ekosystému jednoznačný smysl. Je to krok směrem k naší bezpečnější budoucnosti. Za budoucnost jsme totiž zodpovědní už dnes,“ prohlásila během této návštěvy předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Webová adresa informace o pracovní cestě Předsedkyně Poslanecké sněmovny do Drážďan na webu PSP:

Nová továrna na čipy v Drážďanech bude významným impulsem pro intenzivnější česko-saskou spolupráci (27.11.2023) (psp.cz)

https://www.psp.cz/sqw/cms.sqw?z=18333