по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ČRA a GIZ darovaly dva plicní ventilátory (ČRA a GIZ)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropská unie, ve spolupráci s GIZ a Českou rozvojovou agenturou, darovala dva plicní ventilátory pro nemocnici v podněsterské oblasti.

Dodávka ventilátorů  je součástí podpory reakce na COVID-19 v Moldavsku. V souvislosti s pandemií COVID-19 zahájila v březnu 2020 Delegace Evropské unie v Moldavské republice a Světová zdravotnická organizace rozsáhlou osvětovou kampaň zaměřenou na konsolidaci opatření rozvojových partnerů na podporu zdravotnictví, s cílem podpořit omezení šíření koronaviru v Moldavské republice.

V reakci na tuto výzvu a za finanční podpory Evropské unie a Německa, zorganizovala Německá agentura pro mezinárodní spolupráci (GIZ) ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou (ČRA) nákup dvou plicních ventilátorů (PV) HAMILTON C. Ventilátory v hodnotě přibližně  30 tisíc EUR vyrobila společnost Hamilton Medical ze Švýcarska. Přístroje jsou nejnovější generace s prokázanou účinností v terapii COVID-19, jsou určené k léčbě dospělých a dětí, díky neinvazivnímu a zvlhčenému režimu plicní ventilace. Kompaktní design zajišťuje maximální flexibilitu v různých situacích, ať už jde o dlouhodobou péči, intenzivní péči, pohotovost nebo mobilní respirační péči, a poskytuje kapacitu současně pro dva pacienty.

23. září bylo v kanceláři GIZ v Kišiněvě předáno vybavení nevládní organizaci „Association for Health and Sports“, zástupci „Health Platform“ EU/CBM. Dne 25. září proběhla akce darování a instalace na jednotce intenzivní péče v nemocnici Slobozia, kde je v současné době hospitalizováno 236 pacientů s COVID-19. V nadcházejících dnech jsou plánována dvě školení PV operátorů, aby byla zařízení co nejdříve integrována do procesu léčby.                        

Za obsah tohoto textu nese výhradní zodpovědnost Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě a nemusí nutně odrážet názory Evropské unie.