по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance České republiky Zdeňka Krejčího v Gagauzii

Velvyslanec České republiky v Moldavsku Zděněk Krejčí navštívil ve čtvrtek 4. 8. 2016 Autonomní oblast (AT) Gagauzie a v Comratu se sešel s Irinou Vlach, předsedkyní AT Gagauzie.  V průběhu setkání byla diskutována regionální spolupráce, investiční příležitosti pro české firmy, ekonomická spolupráce vinařů a možnosti spolupráce v zemědělském sektoru. Dalším tématem byly rozvojové projekty, které v Gagauzii financuje Česká republika, jako příklad je možné uvést zrekonstruovanou čističku odpadních vod ve Vulcanesti.
 

Velvyslanec poté pokračoval do dalšího gagauzského města Ceadar Lunga, kde se sešel se starostou města, Anatolijem Topalem. Starosta informoval o činnosti vedení města a problémech, které musí řešit. Jsou to zejména trvalé následky povodně ze začátku léta, řada obyvatel zůstala bez přístřeší a byly silně poškozeny komunikace. Jako hlavní prioritu města pro budoucnost označil starosta zvýšení počtu pracovních míst.

Na závěr své cesty navštívil velvyslanec nově otevřené Centrum domácí péče v Ceadar Lunga, které v rámci české rozvojové spolupráce zrekonstruovala a provozuje Charita Česká republika.  V Centru jsou zaměstnány zdravotní sestry a sociální pracovníci, kteří poskytují sociální a zdravotní služby buď přímo v prostorách Centra, nebo navštěvují klienty v jejich domovech. Rodinní příslušníci klientů Centra zároveň dostávají školení, aby byli schopni poskytovat kvalifikovanou péči samostatně. Za půl roku své existence poskytlo Centrum domácí péče služby 183 klientům a získalo vysoké ocenění místní ch obyvatel.

UTAG 1

UTAG 1

UTAG 2

UTAG 2

UTAG 3

UTAG 3