по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: PIN Moldova
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika pomáhá reformovat péči o duševně nemocné a mentálně handicapované

Dne 31.10.2017 proběhla v Kišiněvě konference na téma „Deinstitucionalizační proces v Moldavské republice: úspěchy a perspektivy“, která byla organizována v návaznosti na realizaci českého rozvojového projektu „Reforma péče o duševně nemocné a mentálně handicapované v Moldavsku“.

Realizátory projektu jsou Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, z.s. a Člověk v tísni, kteří úzce spolupracují s Ministerstvem zdravotnictví, práce a sociální ochrany Moldavské republiky. Partnerem projektu je rovněž společnost Keystone Moldova.

Konferenci zahájila ministryně zdravotnictví, práce a sociální ochrany paní Stela Grigoras a velvyslanec České republiky v Moldavské republice pan Zdeněk Krejčí. Moldavská strana vysoce ocenila podporu ČR v procesu transformace péče o duševně nemocné a mentálně handicapované v Moldavsku, která se v rámci české rozvojové spolupráce bezprostředně dotýká cca 1200 osob.

Daný rozvojový program byl zahájen v roce 2015 v celkové výši dosahující 450.000 EUR. Podpora rozvoje sociální infrastruktury patří k prioritním oblastem české rozvojové spolupráce.

Ministryně zdravotnictví, práce a sociální ochrany S. Grigoras a velvyslanec Z. Krejčí

Ministryně zdravotnictví, práce a sociální ochrany S. Grigoras a velvyslanec Z. Krejčí