по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika dodala sterilizační přístroj do Ústavu neurologie a neurochirurgie

V rámci dlouhodobé podpory Moldavska a v souvislosti s reakcí na pandemii Covid-19 Česká republika financovala malý lokální projekt zaměřený na pomoc Ústavu neurologie a neurochirurgie Diomid Gherman.
 

V rámci projektu byl zakoupen sterilizační přístroj a další vybavení pro zajištění nepřetržitého procesu sterilizace. Prostřednictvím modernizace technického vybavení neurochirurgické služby došlo ke zvýšení kvality zdravotnických služeb a ke zvýšení bezpečnosti péče o pacienty. Sterilizační přístroj významně napomohl k eliminaci nozokomiálních nákaz, což jsou onemocnění vznikající v příčinné souvislosti s hospitalizací pacientů v nemocničním zařízení. Projekt má dlouhodobý pozitivní přínosy pro pacienty i personál nemocnice a reaguje na urgentní potřeby moldavského zdravotnictví, které se potýká s pandemií Covid-19.

Jedná se o pokračování české podpory moldavskému zdravotnictví, již v roce 2020 bylo v rámci reakce na pandemii Covid-19 dodáno do nemocnic v Causeni a Calarasi 18 postelí pro urgentní příjem a zdrojové mosty. Na začátku roku 2021 darovala ČR Moldavsku 55 plicních ventilátorů a ochranné prostředky.