česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na prezentaci českých nápojů v rámci pivních slavností koncem dubna 2017 v Chicagu

(Archivní článek, platnost skončena 27.02.2018 / 21:15.)

Generální konzulát v Chicagu připravuje prezentaci českých alkoholických a nealkoholických nápojů pod hlavičkou Českých pivních slavností v Chicagu 2017. Prezentace začne ve čtvrtek 27. dubna v české restauraci BOHO v centru Chicaga pro širokou a odbornou veřejnost a pokračovat bude v sobotu 29. dubna na celodenních pivních slavnostech. Účast na prezentaci již přislíbila řada známých českých výrobců nápojů.
 

Zájemci o účast na tomto projektu mohou kontaktovat Generální konzulát České republiky v Chicagu, generálního konzula Bořka Lizce (borek_lizec@mzv.cz) a konzula pro obchodně-ekonomické otázky Tomáše Trnku (tomas_trnka@mzv.cz). Termín pro vyjádření zájmu o projekt je stanoven 15. března 2017 (v zájmu maximální účasti v PR kampani, zařazení do projektu bude možné i po tomto termínu).

Město Chicago a celá oblast Středozápadu USA je tradičním centrem české imigrace od poloviny 19. století. Na základě průzkumů veřejného mínění odhadujeme, že v chicagské oblasti žije přibližně 150 tis. krajanů, v okolních státech se k českému původu hlásí dalších 50 – 100 tis. osob. To vytváří pro Českou republiku mimořádné příležitosti, což platí rovněž v oblasti gastronomie.

V rámci projektu budou české tradiční nápoje prezentovány zástupcům z řad médií, distributorů, restaurací, nákupních řetězců a dalším zástupcům odborné veřejnosti. Součástí akce bude také krátké vystoupení Jana Vančury a skupiny Plavci.

Připravovaný program zahrnuje následující akce:

Prezentace pro veřejnost v restauraci BOHO v centru Chicaga od 27. do 28. 4. 2017

Restaurace BOHO získala po roce činnosti michelinský statut. Má vynikající recenze a mediální obraz. Restaurace bude v rámci „Českých pivních slavností“  nabízet speciální nabídku nápojů doporučených k pokrmům v nabídce restaurace. Tato akce bude zaměřená primárně na Američany (nikoliv krajany).

Prezentace pro odbornou veřejnost v restauraci BOHO proběhne  27. 4. 2017

České firmy budou mít možnost prezentovat své nápoje s doprovodným komentářem a možnou ochutnávkou především zástupcům z řad médií, distributorů, restaurací, nákupních řetězců a dalším zástupcům odborné veřejnosti, kteří jsou na akci pozváni.

Hlavní akce pro veřejnost v sobotu 29. 4. 2017

České firmy budou mít opět možnost prezentovat své nápoje s doprovodným komentářem a možnou ochutnávkou. Předchozích ročníků pivních slavností se zúčastnilo vždy přibližně tisíc návštěvníků. Kulturní program bude zahrnovat hudební vystoupení Jana Vančury se skupinou Plavci a dalších místních skupin. Festival spoluorganizují všechny hlavní krajanské spolky chicagské oblasti, včetně Chicagoland Czech-American Community Center, Amerického Sokola, Ústředny moravských spolků, Pražského výboru Chicago Sister Cities International, Divadla Bohemia a dalších.

 

 

 

České pivní slavnosti 2017    České pivní slavnosti 2017 (PDF, 782 KB)

 

Beerfest 2017

Beerfest 2017