česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nová Dohoda o spolupráci mezi Valonskem a ČR

Ve dnech 9. a 10. ledna 2017 se mezi Českou republikou a Valonskem/francouzskou komunitou Belgie konalo zasedání, jež opětovně stvrdilo po patnácti letech úspěšné spolupráce vzájemné partnerství i do následujících let.

Dohoda, jež zahrnuje pracovní program na léta 2017-2019, obsahuje celkem 14 konkrétních projektů. Některé se týkají např. životního prostředí, výměny zkušeností a osvědčených postupů v oblasti řízení cestovního ruchu, kulturní výměny a propagace českého a francouzského jazyka.

Za Českou republiku byla dohoda podepsána Jakubem Dürrem, náměstkem pro řízení evropské sekce ministerstva zahraničích věcí, a za Valonsko/belgickou frankofonní komunitu Pascale Delcomminette, generální ředitelkou Wallonie-Bruxelles International.

Obě strany se rovněž zavázaly pokračovat v ochraně společných hodnot, mezi které patří mezikulturní dialog, zachování a podpora kulturního dědictví, prosazování zásad právního státu a lidských práv, které jsou založeny na důstojnosti a emancipaci jednotlivce, zejména pokud jde o pracovní předpisy, sociální ochranu, udržitelný rozvoj, práva dětí a rovnost mužů a žen.