česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Foto: https://www.ceskedalnice.cz/dalnicni-sit/
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Změny zpoplatnění osobních vozidel v ČR

V souvislosti s novelou zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích bychom rádi informovali o skutečnosti, že vozidla používající jako palivo elektrickou energii nebo vodík v kombinaci s jiným palivem, je-li hodnota emisí CO2 v kombinovaném provozu nejvýše 50 g/km (např. Plug-in hybrid), již nebudou osvobozena od úhrady časového poplatku (osvobozena zůstavají pouze vozidla s nulovými emisemi CO2).
 

Pokud tedy provozovatelé těchto vozidel podali oznámení osvobození od časového zpoplatnění, bude toto osvobození ke dni 29. 2. 2024 automaticky ukončeno.

Z výše uvedených důvodů bude nutné pro tato vozidla od 1. 3. 2024 před užitím zpoplatněné pozemní komunikace v České republice uhradit časový poplatek ve formě elektronické dálniční známky ve zvýhodněné sazbě, která činí 25 % z plné výše sazby časového poplatku.

Mění se také ceny jednotlivých elektronických dálničních známek platné od 1. 3. 2024, dochází mj. k zavedení jednodenní vignetty, aktuální informace naleznete zde https://edalnice.cz/novinky-v-roce-2024/index.html.