česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: E. Reinöhlová
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konference Ambrela Development Forum

Nevládní organizace Ambrela uspořádala za účasti českých zástupců konferenci o možnostech řešení současných světových krizí (Crisis Response and Beyond) dne 8.11.2023

Konference pod názvem Ambrela Development Forum, podpořené řadou vládních i nevládních - slovenských i mezinárodních – institucí, se zúčastnil velvyslanec České republiky, Rudolf Jindrák, a aktivně v jejím rámci jako panelisté vystoupili zástupci Ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV). Konference se zúčastnili i zástupci českých nevládních organizací Člověk v tísni a Charita Česká republika a jejich ukrajinští partneři. Náměstek ministra zahraničních věcí Jan Marian diskutoval spolu s dalšími pozvanými hosty v rámci panelu týkajícího se možného přínosu významných aktérů ze zemí střední a východní Evropy k podpoře Ukrajiny. Přítomní hosté v zaplněném sále ocenili jeho dosavadní zkušenosti i konkrétní návrhy pomoci. Ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV Petr Gandalovič svým vystoupením významně přispěl do debaty panelistů k tématu „Změna klimatu a potravinová krize v souvislosti se situací v Africkém rohu“. Oba zástupci MZV měli na programu v Bratislavě i konzultace s ředitelem bruselské kanceláře Světového potravinového programu OSN (UN World Food Programme), Fredrickem Lee-Ohlssonem, s nímž jednali o spolupráci při podpoře potravinové bezpečnosti Afrického rohu a Ukrajiny. Konference se za ZÚ zúčastnila i 1. tajemnice, Eva Reinöhlová.

 

Nevládní organizace Ambrela byla i jedním z pořadatelů konference Ministerstva zahraničích věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky (MZVEZ), která se pod patronací prezidentky Zuzany Čaputové konala v prostorách MZVEZ. Konference pod názvem SlovakAid Development Summit byla pořádána v rámci oslav 20. výročí oficiální rozvojové pomoci Slovenské republiky (SlovakAid). Konference se za ZÚ zúčastnila 1. tajemnice Eva Reinöhlová.

Galerie


Ambrela Development Forum