english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky vstupu na Svatý Vincenc a Grenadiny

SvVincent_Grenadiny-flag

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

VSTUP NA ÚZEMÍ SV. VINCENCE A GRENADIN

Aktuálně není pro vstup na Svatý Vincenc a Grenadiny vyžadován certifikát o očkování proti covid-19 ani negativní test.

Pro občany České republiky platí bezvízový styk za účelem turistiky do 90 dní. Za jiným účelem, než turistickým je potřebné mít vízum. Ke vstupu na ostrov musíte mít platný pas a zpáteční letenku nebo letenku do jiné země. Platnost vašeho pasu musí být alespoň šest měsíců od plánovaného příjezdu do země.

V případě potřeby prodloužení pobytu je třeba se obrátit na Ministerstvo národní bezpečnosti.

Při odletu z ostrov je třeba zaplatit tzv. výstupní daň, která je ale mnohdy již zahrnuta v letenkách, činí 40 východokaribských dolarů (EC$).

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Pro vstup na ostrovy momentálně není vyžadován příjezdový formulář.

Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

V případě cestování nezletilých osob v doprovodu jednoho z rodičů nebo osoby, která není jejich zákonným zástupcem, doporučujeme mít k dispozici notářsky ověřený souhlas rodiče/rodičů k výjezdu s překladem do anglického jazyka, případně doprovázený rodným listem, rozhodnutím o adopci nebo jiným oficiálním dokumentem, který prokáže vztah k nezletilé osobě.

Na celém území je nezákonné nosit oblečení s maskáčovým motivem, toto pravidlo platí i pro děti.

Nejsou známa žádná vážnější bezpečnostní rizika. Turistům se důrazně doporučuje, aby byli opatrní na své cennosti a dodržovali základní opatření osobní bezpečnosti. Návštěvníci ostrova by si měli dávat pozor na své cennosti zvláště v období karnevalu, který probíhá v červnu a kapsáři využívají kumulaci velkého množství lidí na jednom místě ke krádežím.

Na ostrově se jezdí vlevo. Před zapůjčením vozidla je nutné zakoupit místní řidičský průkaz s platným českým řidičským průkazem, což obvykle lze udělat na policii nebo přímo v půjčovnách.

Na ostrově je tropické klima po celý rok. V měsících květen až říjen přichází období dešťů, s možností tropických bouří od srpna do října. Období hurikánů trvá června do listopadu. V tomto období je nezbytné pravidelně sledovat místní a mezinárodní meteorologické předpovědi a v případě potřeby pečlivě monitorovat doporučení místních úřadů.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Policie: 911

Záchranná služba: 999 nebo 784-456-1955

Ministerstvo národní bezpečnosti    https://security.gov.vc/security/

Ministerstvo zdravotnictví                 https://health.gov.vc/health/

Informace pro cesty do země https://discoversvg.com/

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.