english  español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky vstupu na Barbados

barbados-flag

Před případnou cestou do zahraničí MZV doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Současně MZV důrazně doporučuje před každou cestou do zahraničí registraci v systému DROZD.

VSTUP NA ÚZEMÍ BARBADOSU

Aktuálně není pro vstup vyžadován certifikát o očkování proti covid-19 ani negativní test.

Ke vstupu na ostrov Barbados musíte mít platný pas a zpáteční letenku nebo letenku do jiné země. Platnost vašeho pasu musí být alespoň šest měsíců od příjezdu do země. 

Pro občany České republiky platí bezvízový styk za účelem turistiky do 90 dní. Pro prodloužení pobytu je nutné podat žádost a zaplatit poplatek prostřednictvím Migračního úřadu.

Při odletu z Barbadosu je třeba zaplatit tzv. výstupní daň, která je ale mnohdy již zahrnuta v letenkách. Všichni cestující ve věku 2 let a více musí uhradit daň ve výši 55 barbadoských dolarů (aktuálně 27.50 USD). Cestující, kteří se vydávají mimo oblast Karibiku, platí dodatečně 70 amerických dolarů na osobu, zatímco ti, kteří cestují v rámci Karibiku, platí dodatečně 20 amerických dolarů na osobu.

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Před odletem je nutné vyplnit příjezdový formulář, který je k dispozici online na oficiálních webových stránkách ostrova 72h před příletem na Barbados. Potřebujete k jeho vyplnění informace o letu, platný pas, jeho kopii uloženou v mobilním zařízení a platnou emailovou adresu. Vyplněný formulář je třeba předložit při příletu na ostrov.

Zdravotní pojištění není povinné, ale doporučuje se.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

V případě cestování nezletilých osob v doprovodu jednoho z rodičů nebo osoby, která není jejich zákonným zástupcem, doporučujeme mít k dispozici notářsky ověřený souhlas rodiče/rodičů k výjezdu s překladem do anglického jazyka, případně doprovázený rodným listem, rozhodnutím o adopci nebo jiným oficiálním dokumentem, který prokáže vztah k nezletilé osobě.

Na ostrově se jezdí vlevo. Před pronájmem automobilu je nutné zakoupit místní řidičský průkaz s platným českým řidičským průkazem na policejní stanici. Cena činí 100 barbadoských dolarů (50 USD) s platností 12 měsíců nebo 10 barbadoských dolarů s platností 2 měsíce.

Typické pro karibskou oblast jsou vysoké teploty a zejména vysoká vlhkost. Období hurikánů trvá v Karibiku od června do listopadu. Během tohoto období doporučujeme pravidelně sledovat místní a mezinárodní meteorologické předpovědi a v případě potřeby pečlivě monitorovat doporučení místních úřadů.

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Policie: 211

Záchranná služba: 511

Migrační úřad

Ministerstvo zdravotnictví

Informace pro cesty do země

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR zrušilo s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí. Bližší informace naleznete na webu MZV ČR.