deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstavy a veletrhy v SRN

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a další instituce dlouhodobě realizují program českých oficiálních účastí na mezinárodních veletrzích a výstavách, jenž pomáhá českým firmám využívat tento marketingový nástroj a zároveň budovat obraz ČR jako technologicky vyspělého a spolehlivého obchodního partnera.

Německo je domovem veletrhů: V současné době se zde nachází na 70 veletržních areálů. Do první desítky největších světových výstavišť patří hned čtyři z nich – Hannover, Frankfurt nad Mohanem, Kolín a Düsseldorf. Každoročně se v Německu koná 160 až 180 mezinárodních a národních veletrhů, kterých se účastní více než 180 000 vystavovatelů a deset milionů návštěvníků - 60 % vystavovatelů a 35 % návštěvníků pochází ze zahraničí a 40 % zahraničních vystavovatelů a čtvrtina zahraničních návštěvníků pochází ze zámoří. V segmentu B2B je aktivních přibližně 58 000 německých firem. Z nich 52 % patří do zpracovatelského sektoru, následují služby (24 %) a obchod (20 %). Mezi vystavovateli je 87 % středně velkých firem. Veletržní průmysl přináší do ekonomiky přibližně 28 miliard eur ročně. V roce 2022 se v Německu uskutečnilo 256 veletrhů oproti původně plánovaným 410. Důvodem byly ještě doznívající koronavirové restrikce. Vystavovatelů bylo 141.000 a výstavní plocha zabrala 5,7 mil. m2. Návštěvníků dorazilo až 7,6 mil.

 

V příloze najdete přehled oficiálních účastí ČR na německých veletrzích v r. 2023 a 2024 (MPO, MZe, CzechTrade, CzechTourism). 

 

Podrobnější informace jsou k dispozici na

https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/podpora-exportu/vystavy-veletrhy/

https://www.czechtrade.cz/kalendar-akci?country=DE&text=&show=grid

 

Podporované účasti Ministerstva zemědělství

https://eagri.cz/public/portal/mze/ministerstvo-zemedelstvi/proexportni-okenko/mezinarodni-veletrhy-a-vystavy

 

Přehled oficiální účasti CzechTourism

https://www.czechtourism.cz/cs-CZ/B2B/B2B-akce-workshopy-veletrhy

 

Bližší informace ke všem veletrhům získate rovněž na stránkách společnosti AUMA (Ausstellungs- und Messe-Ausschuss der Deutschen Wirtschaft e.V.), kde lze rovněž nalézt plánované veletrhy a výstavy v letech následujících:


veletrhy v SRN - německy
veletrhy v SRN - anglicky