česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bohemisté z Pekingu, Tianjinu a Dalianu oslavili Vánoce na velvyslanectví

Již potřetí uspořádalo české velvyslanectví v Pekingu vánoční besídku pro bohemisty. Studenti bakalářským oborů českého jazyka z Pekingu, Tianjinu a Dalianu si vyzkoušeli jeden z tradičních vánočních zvyků – zdobení perníčků. Během připraveného programu se rovněž dozvěděli o dalších českých zvyklostech, které neoddělitelně patří k nejdůležitějšímu svátku v Česku. 
 

Velvyslanec Vladimír Tomšík a zástupkyně velvyslance Ivana Grollova přivítali na velvyslanectví přes 90 studentů. Během úvodního vystoupení velvyslanec Tomšík studentům přiblížil, jak se Vánoce slaví v jeho rodině a proč je to nejdůležitější svátek v roce. V průběhu večera studenti ochutnali tradiční bramborový salát, zdobili perníčky a zpívali české vánoční kolegy.

V současné době se čeština vyučuje na 13 univerzitách v 10 městech napříč Čínou.  Vedle tradičních oborů v Pekingu se v roce 2019 nově bohemistika začala vyučovat Dalianu či Xianu. Výuka češtiny by v Číně nebyla možná bez osobního nasazení českých lektorů, úzké spolupráce s vysokými školami v Česku a finanční podpory ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ministerstva zahraničních věcí.

Galerie


Czech language students celebrate beginning of Christmas season at the Czech Embassy