česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Peking
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví České republiky v Pekingu oslavilo 104. výročí založení samostatného československého státu

Zahrada Velvyslanectví České republiky v Pekingu, vyzdobena zlatými podzimními barvami, byla 28. října plná hostů oslavujících 104. výročí založení Československa.
 

Velvyslanectví České republiky oslavilo 104. výročí vzniku samostatného československého státu. I přes chladnější podzimní počasí byly prostory ambasády plné hostů z řad zástupců veřejné života a státní správy, diplomatického sboru, firem i kulturní a umělecké sféry v Číně.

Mnozí z hostů, které chladnější konec října vůbec neodradil, neodolali výtečnému českému pivu a českému vínu v doprovodu velkého venkovního bufetu.

Velvyslanec Vladimír Tomšík přivítal na recepci čestné hosty, náměstka ministerstva zahraničí ČLR pana Deng Liho, zvláštního zmocněnce čínské vlády pro Evropu pana Wu Hongba a generálního ředitele odboru Evropy Ministerstva obchodu ČLR (MOFCOM) pana Yu Yantanga. Jednalo se o dosud jednu z nejvyšších delegací, která navštívila oslavu státního svátku na českém velvyslanectví v Pekingu, což poukazuje na dlouhodobé a silné vztahy mezi oběma zeměmi. Česká republika při této příležitosti zároveň oslavila 73. výročí bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi.

Galerie


28.10.2022 Nationa Day, oslava vzniku samostatného Československa za účasti vice ministra Deng Liho