česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přední české zdravotnické firmy se představily v Bangkoku

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2020.)

Dne 18. 4. 2018 se v Bangkoku během celodenního semináře a návazného workshopu představily odbornému publiku tři přední české zdravotnické firmy LINET, TSE a MZ Liberec dodávající špičkové vybavení pro nemocnice. Účastníci akce z Thajska, Myanmaru a Kambodže měly možnost blíže se seznámit s potenciálem českých dodavatelů a byly blíže diskutovány možnosti další kooperace.

Akce umožnila účastníkům seznámit se s nabídkou participujících českých firem, které na přípravě akce dlouhodobě pracovaly a uvědomují si důležitou pozici thajského trhu v regionu v oblasti poskytování zdravotnické péče a nároků, které jsou v tomto směru kladeny. Thajsko je bezpochyby centrem zdravotnických služeb v regionálním  měřítku, navíc s přesahem dobré pověsti poskytovaných služeb daleko za hranice jihovýchodní Asie. Poptávka po zdravotnických technologiích a službách se dynamicky rozvíjí ruku v ruce s rozvojem zdravotnického sektoru v zemi, což přináší nové příležitosti pro spolehlivé zahraniční dodavatele a partnery, včetně českých.

Celodenní seminář byl dlouhodobě připravovanou akcí ve spolupráci tří zmíněných českých firem a českého velvyslanectví v Bangkoku. Do organizace a pozvání relevantních partnerů se zapojila také velvyslanectví ČR v Myanmaru (Rangúnu) a v Kambodži (Phnompenhu). Akce se zúčastnili zástupci předních soukromých a veřejných nemocnic a nemocničních asociací, dále stávající a potenciální noví partneři českých firem. Celkově bylo přítomno 45 zaregistrovaných účastníků, převážně z Thajska.

Seminář zahájil velvyslanec ČR v Bangkoku Marek Libřický, který připomněl důležitost Thajska jako „zdravotnického hubu“ celého regionu. Pro poskytování špičkové péče je zapotřebí využívat odpovídajících produktů a technologií, a ty je ČR schopna nabídnout. Na úvodní slovo navázal ekonomický diplomat velvyslanectví Jan Špiler s prezentací ČR jako spolehlivého partnera s dlouhou historií vysoce kvalitních výrobků dodávaných po celém světě. Zmíněny byly také důležité české osobnosti vědy a výzkumu, které v minulosti ovlivnily světový trh převratnými novými technologiemi a výrobky.

Ve druhé, firemní části prezentací byl prostor pro představení portfolií konkrétních produktů a služeb českých firem, které jsou schopny v Thajsku nově nabídnout, případně které již do země dodávají svým partnerům. Například nemocniční lůžka firmy LINET jsou části zdravotnického personálu dobře známy, ať již proto, že již jsou dodávány do thajských nemocničních zařízení, nebo se s nimi setkali v zahraničí. To samé platí pro dětské inkubátory firmy TSE či rozvody technických a medicinálních plynů firmy MZ Liberec. V odpolední části byly prakticky představeny samotné produkty zúčastněných firem, které si účastníci mohli vyzkoušet a blíže se obeznámit s jejich funkcemi přímo na místě.

 

Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku, velvyslanectví ČR v Bangkoku

Galerie


2018_Zdravotnicky_workshop_Athenee