česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID-19 - aktuální podmínky cestování na Seychely a návratu do ČR

Seychely jsou i nadále otevřeny českým turistům.

Vstup na Seychely

Od 1. 12. 2022 jsou zrušena všechna covidová vstupní opatření.

Všichni cestující jsou povinni před příletem získat autorizaci na on-line portálu https://seychelles.govtas.com a mít sjednané cestovní pojištění pro případ onemocnění Covid.

Příjezdový formulář

Pro vstup do země je nutné získat autorizaci (viz výše).

Podmínky na místě

Mezinárodní letiště Mahé je otevřeno pro běžný komerční provoz. Lze využít spoje Etihad, Qatar Airways, Ethiopian Airlines a mnoha dalších.

Všichni by měli nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve veřejných prostorách, měly by být dodržovány rozestupy alespoň  1 metr. Je důrazně doporučeno vyhýbat se fyzickému kontaktu a velkým shromážděním.

Testovací místa jsou na všech třech hlavních ostrovech tedy: Mahé, Praslin a La Digue. Na test by se cestující měli objednat alespoň týden předem na emailu: covid19test@health.gov.sc nebo na telefonu + 248 4388410. Cena testu je 2 500,- seychelských rupií pro dospělé i děti. Na Seychelách působí i další dvě soukromé firmy, které se mohou dostavit na testování do ubytovacích zařízení. Jedná se o společnost Euro Medical Welcome — COVID-19 PCR Test Seychelles | Euromedical Family Clinic, + 2484324999 nebo + 2482715763 a společnost Seychelles Medical Get RT PCR Test | Antigen For Travel | Seychelles Medical, +2484366999.

Postup při nákaze covidem

Při podezření na onemocnění covidem doporučujeme po dohodě s pojišťovnou navštívit nejbližší nemocniční zařízení, nebo kontaktovat jednu z výše uvedených testovacích společností a v případě pozitivního testu se domluvit na dalším postupu s lékařem.

Návrat do ČR

Seychelská republika nevyžaduje PCR test pro odlet ze země, cestující se ale musí testovat, pokud to vyžadují jejich aerolinky. Pro opatření České republiky po příletu ze Seychel pokračujte na: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz).

Užitečné kontakty

Pohotovostní linka Velvyslanectví ČR v Addis Abebě: +251/911222401

Honorární konzulát ČR Seychely - honorární konzulát | Velvyslanectví České republiky v Addis Abebě (mzv.cz)

Pohotovostní telefonní číslo pro nemocné: 141

Euro Medical Welcome — COVID-19 PCR Test Seychelles | Euromedical Family Clinic, + 2484324999,  + 2482715763

Seychelles Medical Get RT PCR Test | Antigen For Travel | Seychelles Medical, +2484366999

Ministerstvo zahraničních věcí a turismu – zdravotně certifikované služby: List of all Covid-19 health certified tourism businesses – Seychelles Ministry of Foreign Affairs and Tourism – Department of Tourism

Autorizační formulář: Home | COVID-19 Seychelles Travel Authorization (STA) (govtas.com)

Ministerstvo zdravotnictví: Home - Ministry of Health - SeychellesGuidelines - Ministry of Health - Seychelles

Aktuality: Seychelles-Visitor-Travel-Advisory-15-March-2022-1.pdf (tourism.gov.sc)